Sunday, 25 August 2019

Results - 17 Years and every age group above that!

Junior Ladies 17 Years Championship
1st Kyra  Atherton McBrearty
2nd Christina O'Connor Cox Academy
3rd Molly Kingham Convey Walton
=4th Rachel Vella Penrith Gaels Maher
=4th Holly Cividin Brosnan
6th Madeline  Osbon  McBrearty
7th Sheridan  Munro  Spreagadh na Rince
Junior Men 17  Years Championship
1st Will Limbrey Brosnan
2nd Elliot Sutton Walton
Junior Men 18  Years Championship
1st Liam  Thorne Halloran
2nd Brendan Tracey Carroll School
3rd Thomas  Kearney Currie Studio
Junior Ladies 18 Years Championship
1st Roisin McHale Cox Academy
2nd Michaela Mason Walton
3rd Siobhan  Lo McBrearty
4th Roisin Bolwell Fiona Gaye Moore 
5th Niamh Mack Carey South West
6th Rachel White Halloran
7th Erin Burt Scoil Rince Creer
8th Georgia Robinson Carey South West
9th Sian Hamilton Scoil Rince Creer
10th Madeline Carroll Brosnan
11th Ebony  McMartin Halloran
12th Gabrielle Gold Walton
13th Ysabel Hardge Penrith Gaels Maher
14th Niamh Carter Carroll School
Mens 19  Years Championship
1st Luke Chaumont Walton
2nd Benjamin Seal Fiona Gaye Moore 
3rd Daniel  Kross Derwent
4th Jared Kross Derwent
Ladies 19 Years Championship
1st Isabella Fitzpatrick Halloran
2nd Annie Devine Brosnan
3rd Tanya Ojala Fiona Gaye Moore 
4th Sarah  Neasy  Carey South West
5th Georgia  Butler Scoil Rince Creer
Senior Ladies 20 & 21  Years Championship
1st Sarah  Robinson McBrearty
2nd Jordan Walter Halloran
3rd Kyra Webb Fiona Gaye Moore 
4th Emily  Harmon Dwyer Whelan
5th Charlotte Fletcher Walton
6th Naomi Mason Walton
7th Bryanee  Jarrett  Bird Academy
8th Mairead Cargill  Dwyer Whelan
9th Madeleine Yeaman Scoil Rince Creer
10th Lucy Stafford Spreagadh na Rince
Senior Mens 20   Years & Over Championship
1st Jack Kearney Currie Studio
2nd Jonathan Daddo Walton
Senior Ladies 22  Years & Over Championship
1st Morgan Crammond Halloran
2nd Alanna Chaumont Walton
3rd Tamara Flynn Penrith Gaels Maher
4th Caitlin Devine Brosnan
5th Lauren Hurst McBrearty
6th Nicole Robinson  McBrearty
7th Emily Marks Penrith Gaels Maher
8th Zoe Thornthwaite Scoil Rince Creer
9th Kate Lynch Halloran
10th Ellen Parker Halloran
11th Betheny  Thomson  Bird Academy
12th Bernadette  Neasy Carey South West
13th Emma  Steele  Bird Academy
14th Samantha  Whatman  Bird Academy
15th Allison Fisher Western Sydney Dance 
=16th Emilie  Veivers Bird Academy
=16th Angelica Kross Derwent

Results - 7 & 8 Years

Sub Minor Girls 7 Years Championship
1st Sheena King Halloran
2nd Daina Carey Carey South West
3rd Ailie McDonagh Halloran
4th Rose Montgomery  Higgins Academy
5th Emma  Lilley Cox Academy
6th Olivia Hogben Sydney Academy
7th Holly  Sinnott Cox Academy
8th Katie O’Loughlin Higgins Academy
9th Nyah Cox Fiona Gaye Moore 
10th Stella  Turner Cox Academy
11th Saoirse Ryan Kennedy
12th Emily Shan Rince Le Nor
AA Lyla Muckian Fiona Gaye Moore 
AA Mae Bremner Carey South West
AA Hayley Lam Derwent
AA Myrah Lorraine Penrith Gaels Maher
AA Niamh Martin Cox Academy
AA Emily Browne Spreagadh na Rince
Sub Minor Boys 8 Years Championship
1st Felix Capdor Fiona Gaye Moore 
Sub Minor Girls 8 Years Championship
1st Keira O’Dwyer Dwyer Whelan
2nd Piper Hough Halloran
3rd Clodagh Canning Penrith Gaels Maher
4th Indigo Hawkins Halloran
5th Aoibhe  Carty Dwyer Whelan
6th Claire Turner Reilly Studio
7th Zoe Jasczyk Sheard Academy
8th Natalie Williams Higgins Academy
9th Sarah Conroy Reilly Studio
10th Hazel Eades Dwyer Whelan
11th Niamh Canadas Reilly Studio
12th Eabha Morrissey Sheard Academy
13th Charlotte  Thompson  Higgins Academy
14th Hailey Chan Scoil Rince Creer
AA Lily Taylor Sheard Academy
AA Penelope  Corish Dwyer Whelan
AA Miya King Carey South West
AA Leah Wallace Scoil Rince Creer
AA Bronte Wildman Penrith Gaels Maher
AA Bridget Brown Rince Le Nor
AA Selina Chen Rince Le Nor

Results - Intermediate Boys 13 Years

Intermediate Boys 13 Years Championship
1st Ryan  Yeates Halloran
2nd Angus Limbrey Brosnan
3rd Noah Bilotta Halloran
4th Corey White Halloran
5th William Rothfield Sydney Academy
6th Oliver King Scoil Rince Creer
7th Roger Lawonski Scoil Rince Creer

Results - 6 Years & Under

6 & Under Mixed Championship
1st Grace Thomas Halloran
2nd Chloe Halloran Halloran
3rd Ruby  Masters Higgins Academy
4th Maisie  Brown Higgins Academy
5th Isabella Hindson Fiona Gaye Moore
6th Isla Behrens Walton
7th Audrey-Grace Bartl Halloran
8th Scarlett Horne Higgins Academy
=9th Leon Russell Scoil Rince Creer
=9th Jane Wallace Scoil Rince Creer
11th Esme Capdor Fiona Gaye Moore 
12th Nuala Fashoyin Walton
=13th Emmerson Bishop Halloran
=13th Alannah  Petkovich Brosnan
15th Eili Considine Sheard Academy
16th Lydia Chang Rince Le Nor
17th Mikayla Mackney Carey South West
18th Davin Carty Dwyer Whelan
19th Amelia Taufer Halloran
20th Evelyn Bickerstaff Spreagadh na Rince
AA Harry Parsons Penrith Gaels Maher
AA Caitlyn Farlow Higgins Academy
AA Molly LeMaire Penrith Gaels Maher
AA Claire Lorraine Penrith Gaels Maher
AA Tiffany Zhang Rince Le Nor
AA Heidi Chan Scoil Rince Creer
AA Trasa King Halloran
AA Charlotte Sawyers Carroll School
AA Amelie  Hill Carey South West
AA Makayla Callan Penrith Gaels Maher
AA Sophie Shi Rince Le Nor